Garanti Koşulları

Mavi Ay Yatak Garantisi

Neler garanti kapsamında?

Biz ürünlerimizin kalitesine güveniyoruz ve ürünlerimizde hata ortaya çıkması halinde yasal garanti yanında, ilgili ürünlere göre değişen, ilave Mavi Ay Yatak garantisi hizmeti sunuyoruz.
Mavi Ay Yatak garantisi, www.maviayyatak.com adresinden, Mavi Ay Yatak olarak yer aldığımız e-ticaret platformlarından veya Mavi Ay Yatak perakende mağazalarından satın almış olduğunuz üründe, garanti süresi kapsamında ve garanti şartlarına uygun davranmak şartıyla, malzeme veya üretim hataları belirlendiği takdirde devreye girer. Bu durumda, herhangi bir ek ödeme yapmanıza gerek kalmadan ürününüz tamir edilir, yenisi ile değiştirilir ya da ürünün ücretinin hatalı kısmı başka bir alışverişinizde kullanmak üzere indirim çeki olarak size geri verilir.

Genel Koşullar

Mavi Ay Yatak garanti şartları ve verilen ek garantiler T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce belirlenen garanti şartlarına ilave olarak sunulmuş olup, hiçbir şekilde yasalardan doğan tüketici haklarını etkilemez. Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne başvurulabilir. Garanti kapsamından yararlanmak için gerekli olan genel koşullar: 

 • Mavi Ay Yatak, ürünlerin normal kullanım şartlarında, zaman içerisinde doğal olarak yıpranacağını dikkate alarak bu garantiyi verir.
 • Mavi Ay Yatak tarafından üretilen ve Mavi Ay Yatak internet veya perakende mağazalarından alınan ürün ile birlikte ürünün yıkanabilir kılıfı ve diğer tüm parçaları dahil olmak üzere tamamı Mavi Ay Yatak garantisi kapsamındadır.
 • Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan koşullara aykırı ve olağan dışı kullanılmasından, doğal yıpranmalar ve kullanım hatalarından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
 • Mavi Ay Yatak Garantisinin geçerli olmadığı durumlar İstisnalar bölümünde belirtilmiştir.
 • Garanti süresi ürünün satın alma tarihinden itibaren geçerlidir. Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturaların ve garanti belgelerinin kopyaları veya fotokopileri garanti belgesi yerine geçmez.
 • Garanti koşulları kapsamında değişim yapılacak ürünün halen Mavi Ay Yatak ürün gamında yer almaması durumunda, Mavi Ay Yatak'ın tespit edeceği muadil bir ürün ile değiştirme yapılır.
 • Mavi Ay Yatak, satış kanallarında satılan ürünlerin tamamını veya bir bölümünü piyasadan kaldırma ve/veya tekrar piyasaya sürme hakkını saklı tutar.
 • Garanti kapsamında değiştirilen ürünlerin garanti süresi, ilk satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.
 • Outlet bölümü, basit üretim hatası bulunan, ihracat fazlası, teşhir ürün, defolu vb. ayıplı veya kullanılmış ürün kategorisine giren ürünlerin perakende satış fiyatından daha düşük fiyata satıldığı bölümdür. Bu bölümden satın alınan ürünler, garanti ve şirket iade prosedürleri kapsamı dışındadır.
 • Mavi Ay Yatak iletişim kanallarından başvuru yaparak garantiden yararlanabilirsiniz;
  • Telefon: 0244 482 25 97
  • Whatsapp: 0543 820 17 17
  • E-Posta: destek@maviayyatak.com

Garanti koşulları ilgili kanun, yönetmelik ve ekonomik ömre göre belirlenmiştir. Garantiden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken; ürün faturasını veya garanti belgesinin orijinalini saklamak, ürün bakım önerilerine dikkat etmek ve satın aldığınız ürünleri denetlememize izin vermenizdir.

Garanti Süresi

Mavi Ay Yatak Garantisi, satın alma tarihinden başlayarak, belirtilen süre boyunca geçerlidir. Garanti süresi genel olarak (aksi belirtilmedikçe) aşağıdaki gibidir:

Ürün Ürün Garantisi Garanti kapsamında neler var?
Yataklar; RIGHT FIVE, MATISTA, HYBRID 4.0 5 Yıl Kılıf, sünger ve yay sisteminde hatalı işçilik veya malzemeden kaynaklanan önemli kusurlar ya da süngerde 2 cm’den fazla gözle görülür girinti oluşturan değişiklikler.
Yataklar; Diğer 2 Yıl Kılıf, sünger ve yay sisteminde hatalı işçilik veya malzemeden kaynaklanan önemli kusurlar ya da süngerde 2 cm’den fazla gözle görülür girinti oluşturan değişiklikler.
Tokyo Katlanır Yatak ve Puf 2 yıl Kılıf ve süngerde hatalı işçilik veya malzemeden kaynaklanan önemli kusurlar ya da süngerde 2 cm’den fazla gözle görülür girinti oluşturan değişiklikler.
Topper Serisi; Topper 1.0, Topper 1.1, Topper 2.2 2 yıl Kılıf ve süngerde hatalı işçilik veya malzemeden kaynaklanan önemli kusurlar ya da süngerde 2 cm’den fazla gözle görülür girinti oluşturan değişiklikler.
Yastıklar 2 yıl Hatalı işçilik veya malzemeden kaynaklanan önemli kusurlar.
Minderler ve Kırlentler 2 yıl Hatalı işçilik veya malzemeden kaynaklanan önemli kusurlar.
Ev Tekstili 2 yıl Hatalı işçilik veya malzemeden kaynaklanan önemli kusurlar.
Bazalar, Karyolalar ve Yatak Başlıkları (motorlar hariç) 2 yıl Hatalı işçilik veya malzemeden kaynaklanan önemli kusurlar.
Yatak Sistemi Parçaları - uzaktan kumanda ve elektrikli baza motorları 2 yıl Hatalı işçilik veya malzemeden kaynaklanan önemli kusurlar.
Yatak Kılıfı  2 yıl Hatalı işçilik veya malzemeden kaynaklanan önemli kusurlar.

İstisnalar

Mavi Ay Yatak Garantisi aşağıdaki durumlar ve ürünler için geçerli değildir:

 • Ürün kullanılmış halde, ikinci el ürün olarak veya doğrudan Mavi Ay Yatak satış kanalları haricinde bir yerden satın alınmışsa
 • Ürün gerekli özen gösterilerek ve/veya gerekli kullanım, temizlik ve bakım talimatlarına uygun şekilde kullanılmamış ve/veya tutulmamışsa
 • Ürün kullanıcı veya herhangi bir üçüncü taraftan kaynaklanan kasıt, ihmal, kesikler, yanıklar, su baskını, evcil hayvan hasarı, haşere, böcek vb. canlıların neden olduğu deformasyon veya herhangi bir diğer uygunsuz kullanım neticesinde hasar görmüş ise
 • Hasar, ürünün yırtılmasına veya kalıcı olarak deforme olmasına neden olabilecek bir süre boyunca katlanmasından, sıkıştırılmasından veya soğuğa/sıcağa maruz bırakılmasından kaynaklanıyorsa
 • Memnuniyetsizlik konfor tercihi sebebiyle ise
 • Ürün Üreticinin önerilerine aykırı bir şekilde ıslatılmış ve sıvı çekmesine izin verilmişse
 • Ürünün çok lekeli, kirli ve/veya başka bir şekilde hijyen dışı olduğu anlaşılırsa
 • Önceden üreticinin izni alınmaksızın üründe değişiklik veya onarım işlemi yapılmışsa
 • Yatak baza/karyolalarına aşırı yük bindirilmiş veya baza/karyolalar üreticinin ağırlık sınırlamaları dikkate alınmaksızın yanlış kullanılmışsa
 • Yataklar sağlam, düz, pürüzsüz ve yatağı destekleyen bir yüzey üzerinde kullanıma uygun tasarlanmıştır. Tasarımına uygun olmayan şekilde kullanılması halinde ürün garanti kapsamından çıkar.
 • Kusur normal kullanım sonucu yıpranmadan kaynaklanıyorsa
 • Mavi Ay Yatak ürünlerinin kılıfında bulunan fermuarlar (ürün ilk alındığında kusurlu olmamaları kaydıyla)
 • Yataklar için, üründeki kusur veya değişiklik çok önemsiz ise veya ürünün özelliğini etkilemeyen normal bir değişim ise

Mavi Ay Yatak Garantisinin geçerli olmadığı bunlar gibi olumsuzluklarla karşılaşmanız halinde de müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz ve sorununuzu çözmek için gereken yardıma her zaman ulaşabilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgiler sizin için yeterli olmadıysa lütfen bize +90 543 820 17 17 no'lu telefon/whatsapp hattı yoluyla veya destek@maviayyatak.com e-posta adresiyle iletişime geçerek ulaşın.